Piękny czas z Maryją – Oblubienicą Ducha Świętego

Na tegoroczne brzmienie hasła Pallotyńskiego Czuwania Młodych wpłynęły bieżące wydarzenia Kościoła w Polsce. Niedawno zakończony Jubileusz 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Za ten czas, przez pośrednictwo Maryi, wyraziliśmy wdzięczność. Ponadto, nowy Program duszpasterski 2017/2018 pod hasłem “Duch, który umacnia miłość”, stał się inspiracją do przeżywania tajemnicy Maryi jako Oblubienicy Ducha Świętego. Dlatego Razem z Maryją patrzyliśmy na nasze pragnienia, działania i prosiliśmy Ducha Świętego, by napełnił nas swoją Mocą.
 
Pośród zaproszonych gości znaleźli się ks. Łukasz Simiński z katechezą o Maryi i Michał Król z koncertem połączonym z modlitwą uwielbienia. Ks. Łukasz, pochodzi z diecezji pelplińskiej. Był duszpasterzem ministrantów i lektorów swojej diecezji, przewodnikiem pieszej pielgrzymki na Jasną Górę ze Stargardu Gdańskiego oraz rekolekcjonistą. Obecnie jest studentem katechetyki w Instytucie Teologii Pastoralnej i Katechetyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Michał Król, to 26-letni kompozytor, producent, wokalista i gitarzysta. Na co dzień zajmuje się muzyką uwielbienia.
 
Słowa podziękowania i szacunku do osób, które w jakikolwiek sposób wniosły swój wkład w czuwanie, zostały przekazane przed rozesłaniem uczestników do domów, w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, ale wypada, by raz jeszcze wybrzmiały. Nie było by tego czuwania, gdyby nie licznie zgromadzona młodzież, a co za tym idzie, zaangażowanie jakim wykazali się duszpasterze posługujący pośród nich. Wobec tego dziękujemy młodzieży i księżom z parafii w: Bielsku-Białej z ks. Kazimierzem Pytką i br. Michałem Szczygiołem; Chełmnie i Łodzi z ks. Krzysztofem Freitagiem; Kielelcach z ks. Rafałem Machłajewskim; Kutnie z ks. Kazimierzem Radzikiem; Lublinie i Radomiu z ks. Tomaszem Mniszakiem; Ołtarzewie z ks. Krzysztofem Pietrzykiem, Ostrołęce z ks. Robertem Kaimem, Otwocku z ks. Marcinem Przywarą; Ożarowie Mazowieckim z ks. Markiem Tomulczukiem, Poznaniu z ks. Kamilem Szymczakiem, br. Dawidem Walczakiem i br. Marcinem Woźniczką; Przedborowej i Ząbkowicach Śląskich z ks. Kazimierzem Szczepanikiem; Sierpcu z ks. Łukaszem Dzwolakiem; Sosnowcu z ks. Dariuszem Przybyszewskim i kl. Dawidem Pindlem, Zakopanem z ks. Marcinem Bieniaszem. Posługę muzyczną powierzono scholi parafialnej z Ożarowa Mazowieckiego, która swoimi głosami i talentami gry na instrumentach ubogaciła czuwanie w Częstochowie. Im również składamy serdeczne podziękowania. Ponadto cieszył fakt obecności przedstawicieli Przełożonych Prowincjalnych Polskich Prowincji Pallotynów w osobach księży wiceprowicjałów: Waldemara Pawlika i Adama Kamizeli.
 
Pallotyńskie Czuwanie Młodych 28-29 października 2017 r. w Częstochowie, zgromadziło ponad trzystu uczestników. Taką liczbę pomieściło Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Dolinie Miłosierdzia, gdzie wspólny czas rozpoczęliśmy od modlitwy w nowym kościele, a kontynuowaliśmy przy kolacji z tradycyjnym bigosem. Dziękujemy księdzu rektorowi wspólnoty częstochowskiej – ks. Zdzisławowi Szmeichelowi, za życzliwość i otwartość. Nie można pominąć obecności kleryków z Grupy Powołaniowej znajdującej się w ołtarzewskim seminarium.
 
Już teraz zapraszamy na kolejne czuwanie do Częstochowy, które odbędzie się 17 marca 2017 r. pod hasłem “Razem z Józefem – Oblubieńcem Najświętszej Maryi Panny”.

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017