Ministranci

Wy drodzy ministranci, im bliżsi będziecie ołtarza, im bardziej będziecie pamiętali o dialogu z Jezusem w codziennej modlitwie, im bardziej będziecie się karmili Słowem i Ciałem Pańskim, tym bardziej będziecie zdolni, by pójść do bliźniego, niosąc mu z kolei w darze to, co otrzymaliście obdarzając go z entuzjazmem radością, jaką zostaliście obdarzeni. (…) Dziękuję, że i wy zaczęliście odpowiadać Panu, jak prorok Izajasz: Oto ja, poślij mnie!

papież Franciszek

 

Program formacji męskiej służby liturgicznej na placówkach pallotyńskich jest adaptacją Krajowego Programu Służby Liturgicznej.

Etapy formacji:

W zakresie szkoły podstawowej:

 

 

W zakresie szkoły średniej:

 

 

NASZE PROPOZYCJE DLA MINISTRANTÓW I NIE TYLKO

WARSZTATY SŁOWA BOŻEGO DLA LEKTORÓW

 

Jeśli jesteś lektorem możesz przyjechać na przełomie listopada i grudnia do Ołtarzewa, by zdobywać szlify w różnych dziedzinach. Temat związany jest ze Słowem Bożym i prowadzi do głębszego spotkania z Bogiem. Co roku zapraszani są goście, którzy przybliżają konkretne tematy, uczą szacunku do Biblii oraz rozmiłowania w niej. Liczba chętnych zawsze przewyższa możliwości naszego domu, co nas cieszy i motywuje do organizowania takich spotkań.

 

 

PALLOTYŃSKI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

 

Masz chęć doświadczyć wspólnoty, rywalizacji, a przede wszystkim pallotyńskiego ducha? Zapraszamy do udziału w naszych propozycjach sportowych. Jesienią tego roku i wioną przyszłego odbędzie się turniej halowej piłki nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

Drużyny składają się z czterech graczy, plus bramkarz. Uczestniczyć mogą chłopcy z grup parafialnych (ministranci, oazowicze itp.). Istnieje możliwość noclegu dla każdej drużyny, po wcześniejszym uzgodnieniu.

 

 

FINAŁ KONKURSU APOSTOŁA

 

Chcesz zagłębić się w lekturę Pisma Świętego lub Katechizmu Kościoła Katolickiego? A może poznać lepiej św. Wincentego Pallottiego? Weź udział w Konkursie Apostoła. Masz możliwość zaangażować Twoją wspólnotę i wygrać ciekawe nagrody.

 

 

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017