O nas

Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” to nowa inicjatywa, która zrodziła się tuż przed wakacjami 2017 roku z połączenia dwóch duszpasterstw: Pallotyńskiego Ośrodka Powołań „Apostoł” i Duszpasterstwa Ruchu Światło-Życie należących do Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla w Polsce. Sięgając do metod duszpasterstwa wypracowanych przez lata pośród dzieci, młodzieży i powołanych, wzbogaciliśmy je o aktualny model formacyjny w duchu nowej ewangelizacji. Łączymy tradycję z nowoczesnością.

 

Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” to środowisko młodych ludzi z różnych wspólnot i grup (Przyjaciele Oblubieńca, Wieczernik, Pallotyńska Diakonia Muzyczna, Oaza, ministranci, lektorzy itd.), z kraju i z zagranicy. Jesteśmy przystanią dla wszystkich młodych osób, niezależnie od drogi jaką chcą iść przez życie: czy to w małżeństwie, w kapłaństwie, w życiu konsekrowanym czy w pojedynkę. Wciąż czekamy na nowe osoby. Podczas naszych spotkań chcemy rozwijać w sobie postawę dobra skierowaną na każdego człowieka. Inspiracje czerpiemy z duchowości pallotyńskiej, dlatego razem uczymy się współpracy, odpowiedzialności, dostrzegania i realizowania wartości chrześcijańskich. Nasza formacja w nurcie nowej ewangelizacji ma pomóc w duchowym rozwoju, by ożywić w sobie wiarę, rozpalić miłość i zjednoczyć wysiłki. Nie ukrywamy, że zależy nam tym, by dobrze przeżyć nie tylko młodość, ale całe życie. A wszystko to dzięki Jezusowi i z myślą o Nim.

 

Nasza siedziba

 

Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” znajduje się niedaleko Warszawy, a dokładnie w Ołtarzewie – w jednej z dzielnic Ożarowa Mazowieckiego, w bliskim sąsiedztwie Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów. Ołtarzew więc będzie głównym miejscem wielu wydarzeń i spotkań organizowanych przez nasze centrum. Jeśli chciałbyś się spotkać, porozmawiać, przeżyć chwile skupienia lub po prostu wypocząć to serdecznie zapraszamy. Na naszej stronie, jak również na Facebooku znajdziesz szereg informacji na temat naszej działalności, a także możliwości zaangażowania w różnego rodzaju inicjatywy młodzieżowe.

 

Dyrektor Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł”

 

Ks. Marcin Przywara SAC
Jestem pallotynem. Pochodzę spod Tomaszowa Mazowieckiego, a dokładnie z osiedla wojskowego Nowy Glinnik. Zanim wstąpiłem do seminarium formowałem się w Ruchu Światło-Życie i Szkole Nowej Ewangelizacji. Po maturze wstąpiłem do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. W 2017 roku przyjąłem święcenia kapłańskie.

 

Pierwszym miejscem mojej kapłańskiej posługi była parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku, gdzie posługiwałem przez trzy lata, ucząc w szkole i zajmując się duszpasterstwem parafialnym. Od 2020 roku przejąłem obowiązki dyrektora Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł”, zajmując się również duszpasterstwem powołań w naszej pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla.

 

Bardzo lubię spędzać czas na łonie przyrody w czasie spływów kajakowych, pieszych wędrówek czy jeżdżąc na rowerze. Interesuję się wędkarstwem, hoduję szynszyle. Moją największą pasją jest przybliżanie ludzi do Boga i głoszenie Jego Słowa.

 

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017