Niedziela Dobrego Pasterza

Czwarta Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza to dzień modlitw o powołania. Papież Franciszek w orędziu na ten dzień mówi o wdzięczności i odwadze. Wdzięczność to pierwsze słowo powołania, które otrzymujemy z góry. Odwaga z kolei jest wymagana przy podejmowaniu życiowej decyzji. “Pomimo naszych słabości i ubóstwa – dodaje Ojciec Święty – wiara pozwala nam iść w kierunku Zmartwychwstałego Pana i pokonać także burze. On rzeczywiście wyciąga ku nam rękę, gdy z powodu znużenia lub strachu grozi nam zatonięcie, i daje nam zapał niezbędny do przeżywania naszego powołania z radością i entuzjazmem”.
 
Święty Wincenty Pallotti nieustannie na ustach miał modlitwę, aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Trwał na modlitwie za Kościół oraz o nowe powołania do służby w Kościele. On sam służył z radością i odwagą, podejmując wciąż nowatorskie akcje i dzieła ku zjednoczeniu. Zechciejmy z wdzięcznością prosić Jezusa Dobrego Pasterza, aby każdy powołany mógł wyraźnie usłyszeć Boże wezwanie i ofiarować swoje życie dla Boga i braci.
 
Pełny tekst Papieskiego Orędzia na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania można przeczytać na stronie episkopatu. Jeśli czujesz w sobie głos powołania, masz pytania, wątpliwości, napisz do nas: powolania@centrumapostol.pl

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017