“Konkurs Apostoła” czas rozpocząć…

Niebawem, tj. 1 grudnia 2017 roku, rozpoczynamy XXI edycję „Konkursu Apostoła”. Finał tego wydarzenia odbędzie się 9 czerwca 2018 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów w Ołtarzewie. Cieszy nas fakt, że konkurs wnosi wiele dobra we wspólnoty biorące w nim udział. Poza tym, w opinii wielu uczestników, ten czas służy pogłębianiu wiary i wiedzy religijnej. W finale XX edycji udział wzięło 12 drużyn z całej Polski, czyli ok. 400 osób. Wyrażamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.
 
„Konkurs Apostoł” łączy w sobie takie wartości jak: wspólnota, przyjaźń, dobra zabawa, integracja. Zależy nam na dobrej jakości, dlatego modyfikujemy regulamin, aby był optymalny dla założeń niniejszego konkursu, pamiętając, że nad wszystkim czuwa nasz Mistrz – Jezus Chrystus. Tak jak w latach ubiegłych konkurs posiada 4 etapy. W tym roku zakres wiedzy obejmuje Ewangelię św. Marka, książkę pt. Błogosławiona Elżbieta Sanna. Pątniczka miłosierdzia autorstwa Angelo Montonati. Program roku duszpasterskiego 2017/2018 skoncentrowany na osobie Ducha Świętego zachęca nas do odkrywania Jego darów i owoców w życiu indywidualnym i wspólnotowym. W związku z tym jako zakres tematyczny posłużą fragmenty Youcat Polski. Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych oraz Youcat Polski. Bierzmowanie dotyczące osoby Ducha Świętego, Kościoła, sakramentu Eucharystii i bierzmowania.
 
Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy wspólnoty parafialne i szkoły. Będzie on rozgrywany w 3 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa (uczniowie klas IV-VI – dotyczy części pisemnej), gimnazjum, szkoła ponadpodstawowa. Wystarczy, że opiekun grupy wyśle zgłoszenie na adres: biuro@centrumapostol.pl, a w odpowiednim czasie otrzyma materiał konkursowy i regulamin. Serdecznie zachęcamy do udziału! Mamy nadzieję, że i tym razem dostarczymy wszystkim dobrej zabawy, okazji do szlachetnych zmagań toczących się w rodzinnej atmosferze oraz niezapomnianych wspomnień. Całe dzieło zawierzamy mocy Ducha Świętego i Waszej modlitwie.
 
Głównym organizatorem „Konkursu Apostoł” jest Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” Prowincji Chrystusa Króla, a jego współorganizatorem Ośrodek Duszpasterstwa Powołań Prowincji Zwiastowania Pańskiego.
 
Wszyscy, którzy się zarejestrują w odpowiednim czasie, dostaną szczegółowe informacje dotyczące konkursu (regulamin, materiał źródłowy oraz pytania do I etapu). Zgłoszenia należy kierować od 1 do 22 grudnia 2017 roku na adres: biuro@centrumapostol.pl z podaniem następujących informacji:
 
Dane dotyczące zgłoszonej grupy:

  • wspólnota/szkoła/parafia
  • miejscowość
  • ilość zgłoszonych osób wraz z opiekunem

 
Dane dotyczące opiekuna grupy:

  • imię i nazwisko
  • numer telefonu
  • adres mailowy

 
Serdecznie pozdrawiamy
Ks. Rafał Czekalewski SAC
Ks. Kamil Wolan SAC

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017