Pallotyńskie Czuwanie Młodych za nami

Tradycją pallotyńską stało się już jesienne Czuwanie Młodzieży na Jasnej Górze, organizowane co roku pod koniec października. W tym roku jednak przez szalejącego wirusa nic nie jest „tak jak zwykle” stąd potrzebowaliśmy znaleźć inny sposób, by spotkać się i modlić przed obliczem Czarnej Madonny. Dobrym narzędziem do zrealizowania tego celu okazał się Internet i relacja on-line przeprowadzona przez ekipę Pallotti.tv z ks. Łukaszem Gołasiem SAC na czele.
 
Spotkanie rozpoczęliśmy 24 października w Dolinie Miłosierdzia, gdzie po krótkiej integracji interaktywnej z tymi, którzy nas oglądali, wysłuchaliśmy konferencji ks. Przemysława Krawca SAC. Temat czuwania to: „Jedz i żyj” stąd ks. Przemysław ukazał rolę „zdrowego odżywiania” w życiu duchowym i w relacji z Panem Bogiem. Następnie udaliśmy się na Jasną Górę na apel jasnogórski, po którym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem powierzaliśmy wszystkie intencje naszych duszpasterstw w modlitwie różańcowej. Dzięki transmisji internetowej poszczególne wspólnoty z całej Polski mogły włączać się w prowadzenie tej modlitwy. Czuwanie zakończyliśmy Eucharystią, której przewodniczył ks. Przemysław Podlejski SAC, a homilię wygłosił ks. Zenon Hanas SAC. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przeprowadzenie tegorocznego Czuwania Młodych z serca dziękujemy i prosimy o jeszcze więcej!
 
Nagrania z tegorocznego czuwania dostępne są na stronie Pallotti.FM – warto do nich powrócić lub sięgnąć na nowo, kto nie mógł uczestniczyć na żywo – polecamy!
 
Z serdecznymi pozdrowieniami
ks. Marcin Przywara SAC i ks. Krzysztof Freitag SAC

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017