I jak smakowały NIEZAKAZANE OWOCE?

Tym pytaniem chcemy powrócić do Pallotyńskiego Czuwania Młodych 2018, które tradycyjnie już od wielu lat odbywa się w Częstochowie. Tematyka spotkania dotyczyła owoców Ducha Świętego, w których można się było rozsmakować. Ich kosztowanie nie jest kwestią chwili, ale ma swoje przełożenie na całe życie, bo ich smak niesie w sobie nieskończoność. Miłość, radość, pokój i cierpliwość znajdują swoje źródło w Duchu Świętym, dlatego pozwólmy, by to On – przy pomocy wspomnianych owoców – kształtował nasze człowieczeństwo. Co prawda, podczas minionego czuwania skupiliśmy się na pierwszych czterech owocach, ale pamiętajmy, że można mieć je wszystkie, bo ich wszystkich potrzebujemy. Do kolejnych odniesiemy podczas czuwania wiosennego. Chyba wszystkim zależy na odpowiedniej „sylwetce duchowej”, która pomaga w dążeniu do duchowej dojrzałości. Owoce Ducha Świętego nie tracą na ważności, nie gniją, nie przemijają, ale są nam darowane, zawsze kiedy otwieramy serca na Ducha Świętego.
 
W Pallotyńskim Czuwaniu Młodych w dniach 27-28 października 2018 roku, w Dolinie Miłosierdzia i na Jasnej Górze, uczestniczyło prawie 400 osób. Gościnnie animację muzyczną w czasie czuwania poprowadziła Schola Pallottiego z Radomia, a koncert, w jasnogórskiej kaplicy św. Józefa, zagrał zespół PRZED NAMI. Konferencję wygłosiła s. Aneta Jezusa Miłosiernego OCD z częstochowskiego Karmelu. We Mszy Świętej podsumowującej czuwanie wraz z księżmi, nie tylko z pallotyńskich parafii, udział wzięli Przełożeni Prowincjalni Polskich Prowincji Pallotynów: ks. Prowincjał Zenon Hanas, który wygłosił homilię oraz ks. Wiceprowincjał Adam Kamizela, który przewodniczył liturgii.
 
Wyrazy podziękowania i szacunku kierujemy do osób, które w jakikolwiek sposób wniosły wkład w jesienne spotkanie. W pierwszej kolejności jesteśmy wdzięczni licznie zebranej młodzieży oraz ich opiekunom przybyłym z: Bielska-Białej z ks. Sławomirem Maiznerem; Chełmna (Katolickie Liceum i Gimnazjum) z ks. Dariuszem Żebrowskim; Częstochowy z ks. Karolem Burbanem; Gdańska z ks. Adrianem Jóźwiakiem; Grubna z ks. Dawidem Piwowarskim; Kielc z ks. Wojciechem Winkiem; Kisielic z ks. Damianem Nykiem; Lublina (Parafia, Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego, Pallotyńskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące) z ks. Sebastianem Rolką i ks. Rafałem Machłajewskim; Ostrołęki z ks. Arturem Wierzbickim; Otwocka z ks. Marcinem Przywarą; Ożarowa Maz. z ks. Markiem Tomulczukiem, ks. Radosławem Wileńskim, ks. Maciejem Krzywińskim i s. Karoliną Krakowską FMM; Poznania z ks. Przemysławem Budzińskim razem z siostrami szensztackimi; Radomia z ks. Tomaszem Kotulskim; Sierpca z ks. Łukaszem Dzwolakiem; Sosnowca z ks. Tomaszem Kawczykiem; Wadowickiego Kopca z ks. Jackiem Jezierskim; Wałbrzycha z ks. Wiesławem Rychterem; Warszawy z s. Esterą Andrzejewską, służebniczką śląską; Zakopanego z ks. Marcinem Bieniaszem; Ząbkowic Śląskich z p. Joanną Rudą i br. Rafałem Zajdowiczem. W czuwaniu wzięły udział siostry z różnych zgromadzeń: pallotynki, siostry szensztackie, służebniczki śląskie, służki, karmelitanka oraz franciszkanka misjonarka Maryi.
 
Spotkanie w Dolinie Miłosierdzia nie miałoby takiej scenerii, gdyby nie życzliwość Rektora wspólnoty częstochowskiej – ks. Zdzisława Szmeichela, za którą wyrażamy wdzięczność. Swoją obecność na spotkaniu zaznaczyli również dk. Szymon Pakuła i kl. Michał Jaworowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie.
 
Przed nami kolejne spotkanie dla młodzieży, które szczególnie dedykowane jest maturzystom, ale nie tylko. W kolejnej odsłonie spróbujemy, jak smakuje: uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Szczegółowe informacje dotyczące wiosennego czuwania pojawią się niebawem.
Do zobaczenia.
 
Z pozdrowieniem,
s. Monika Cecot SAC, koordynatorka ds. apostolstwa Prowincji Sióstr Pallotynek
ks. Rafał Czekalewski SAC, dyrektor Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł”
ks. Kamil Wolan SAC, dyrektor Prowincjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Powołań

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017