Modlitwa o powołania

 

To słowa Jezusa, na które chcemy odpowiedzieć. Modlitwa o odwagę wejścia na drogę powołania kapłańskiego czy zakonnego dla młodych ludzi to nasze wspólne zadanie. Jako Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” chcemy zaprosić Was do konkretnej modlitwy o siłę dla tych, których Bóg powołuje z naszych rodzin i środowisk.

 

Oto nasze trzy propozycje:

I. Codzienne odmawianie modlitwy

 

Odmawiaj codziennie poniższą modlitwę, prosząc o nowych robotników na żniwie Pańskim.

 

Treść modlitwy:

O Jezu, Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić rybakami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi sługami. Spraw, by dzielili Twoje pragnienia powszechnego odkupienia, dla którego dobra ustawicznie składasz na ołtarzach swoją Ofiarę. Ty, o Panie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości. Spraw, by – odpowiadając na Twoje wołanie – przedłużali, tu na ziemi, Twoją misję, budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. Amen.

 

II. Post o chlebie i wodzie oraz koronka do Bożego Miłosierdzia w jeden dzień w miesiącu

 

W wybranym przez siebie dniu (raz w miesiącu) podejmij post o samym chlebie i wodzie, odmów tego dnia koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji nowych powołania. Post ma bardzo wielką siłę oddziaływania. Nie chodzi tu tylko o odmówienie sobie jedzenia ani o jednorazowy akt zaparcia siebie samego przed Bogiem. To styl życia sługi służącego innym.

 

Post rodzi wielkie owoce w naszym życiu duchowym – jak mówi prorok Izajasz, post prowadzi do pokory, rozwiązuje bezprawne więzy, zrywa powrozy jarzma, dzieli chleb z głodnym, bezdomnych przyjmuje do domu i przyodziewa nagiego. Dobrą rzeczą jest, by wierzący od czasu do czasu pościli. Pismo Święte nie rozkazuje, byśmy to czynili, ale z pewnością zaleca. Podstawowym biblijnym celem postu jest pogłębienie więzi z Bogiem. Odwracając nasz wzrok od ziemskich rzeczy, możemy skupić go na Chrystusie.

 

W naszej praktyce chcemy ten post wraz modlitwą – ufnym wołaniem do Bożego Miłosierdzia – ofiarować w intencji powołań.

 

III. Nowenna Pompejańska o siłę i odwagę dla młodych ludzi w odpowiedzi na głos powołania

 

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia ze względu na to, iż Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma. Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa.

 

Nowennę kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne (27 dni) i trzy (kolejna 27 dni) błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 54 dni, które nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej intencji przez cały czas jej trwania. Nie wymieniamy listy intencji, ale jedną, najlepiej precyzyjną i konkretną prośbę – w naszym przypadku modlimy się o siłę i odwagę dla młodych w odpowiedzi na głos powołania, by odpowiedzieli Jezusowi na zaproszenie do wejścia na drogę kapłaństwa i życia zakonnego.

 

Najpierw żegnamy się znakiem krzyża. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”. Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście tajemnic (nie są wymagane tajemnice światła). Nie trzeba ich odmawiać na raz, można podzielić np. tak, że rano modlimy się tajemnicami radosnymi, w południe tajemnicami bolesnymi, a wieczorem – chwalebnymi. Po skończeniu każdej części różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną).

 

Modlitwa końcowa w trakcie części błagalnej:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

 

Modlitwa końcowa w trakcie części dziękczynnej:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

 

 

Prośba

 

Jeśli uważasz, że powyższe praktyki duchowe są zbyt poważne dla Ciebie,

odmów teraz jeden raz „Zdrowaś Maryjo…” w intencji nowych powołań.

Dziękujemy!

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Poniżej znajduje się formularz, jeśli podejmujesz się któregoś wyzwania możesz nam o tym powiedzieć – będziemy wiedzieli jak wielką wspólnotę modlitewną tworzymy. My wraz z Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie podejmujemy się wielu modlitwom i praktykom duchowym za wszystkich, którzy troszczą się i modlą w intencji nowych powołań.

 

Imię i nazwisko:

E-mail:

Wybierz praktykę duchową:
codzienna modlitwapost i koronkanowenna pompejańska

Dodatkowe informacje:

 

 

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017