Młodzież

NASZE PROPOZYCJE DLA MŁODZIEŻY

CZUWANIA W CZĘSTOCHOWIE

 

Dla wytrwałych i czcicieli Matki Bożej proponujemy nocne czuwania w Częstochowie. W Wielkim Poście (najczęściej w marcu) warto wybrać się na skierowane głównie do maturzystów Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów. Jesienią (najczęściej w październiku) zapraszamy na Pallotyńskie Czuwanie Młodych.

 

Częstochowa jest miejscem docelowym. Spotkania przebiegają podobnie. W sobotę popołudniu gromadzimy się w Dolinie Miłosierdzia, a wieczorem udajemy się na Jasną Górę. Każde ze spotkań ma konkretny temat oraz zaproszonych gości. Całość przeplatana jest wspólną modlitwą, integracją, a uwieńczeniem jest zawsze Eucharystia. Na spotkaniach zawsze gromadzi się kilkaset osób.

 

 

LEDNICA 2000

 

W łączności z całym Kościołem w oczekiwaniu na Ducha Świętego pragniemy na Polach Lednickich być z młodymi – być razem. My ten czas szczególnie wykorzystujemy na akcję powołaniową – promocję Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

 

 

KONKURS APOSTOŁA

 

Chcesz zagłębić się w lekturę Pisma Świętego lub Katechizmu Kościoła Katolickiego? A może poznać lepiej św. Wincentego Pallottiego? Weź udział w Konkursie Apostoła. Masz możliwość zaangażować Twoją wspólnotę i wygrać ciekawe nagrody.

 

Jesienią rozpoczyna się edycja we wspólnotach miejscowych, a przed wakacjami finał w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie. Konkurs Apostoła wnosi wiele dobra we wspólnoty biorące w nim udział. Łączy w sobie takie wartości jak: wspólnota, przyjaźń, dobra zabawa, integracja. Do wzięcia w nim udziału zapraszamy wspólnoty przyparafialne i szkoły.
 

 

PALLOTYŃSKIE SPOTKANIE MŁODYCH

 

Do tej pory Pallotyńskie Spotkania Młodych w Ołtarzewie odbywały się w ostatni tydzień sierpnia. Od 2018 r. będą odbywać się na początku wakacji. Nowy termin, stąd i nowa jakość i formuła spotkań.

 

To doskonały czas na poznanie się, rozmowy i ubogacenie różnymi charyzmatami i darami, jakie otrzymujemy od Boga. A do tego możliwość rozwinięcia umiejętności podczas różnych form warsztatowych, jakie proponujemy już od kilku lat.

 

 

PIELGRZYMKA WARSZAWSKA 17-STKI

 

Masz możliwość kroczenia w „17-stkach” Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickiej. To czas spotkania z Bogiem, ze sobą samym, z drugim człowiekiem!

 

Możesz wędrować w 18 grupach, które tworzą cztery legiony określone różnymi kolorami. Grupy różnią się nie tylko barwami, ale także duchowością. Grupą czarno–białą opiekują się Chrystusowcy; natomiast w barwach dawnej flagi rwandyjskiej, czyli czerwonym, żółtym i zielonym idą już po raz 29 pątnicy ofiarujący swój trud za misje i misjonarzy, biało-błękitną opiekuje się Duszpasterstwo Powołań „Apostoł”. Jest jeszcze 15 innych grup, które będziesz mógł odwiedzić na trasie pielgrzymki. Wybór grupy należy do Ciebie.

 

 

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY

 

Czas doskonałego wniknięcia we własne życie. Możesz zatrzymać się na chwilę, odetchnąć od codzienności i spojrzeć z dystansu na samego siebie. Wiele można zmienić i ustabilizować we własnym życiu. Jest to doskonała okazja do odkrywania jak wiele jest w nas dobra, które można wykorzystać w pracy dla siebie i drugiego człowieka.

 

 

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017