Młodzież

NASZE PROPOZYCJE DLA MŁODZIEŻY

PALLOTYŃSKIE SPOTKANIE MŁODYCH

 

W ostatni tydzień sierpnia odbywa się Pallotyńskie Spotkanie Młodych w Ołtarzewie. Od poniedziałku do czwartku możesz uczestniczyć w warsztatach, które prowadzą wartościowi i ciekawi ludzie. W piątek rozpoczyna się część finałowa. Zapraszani są goście, w planie jest zawsze koncert, czuwanie, świadectwa znanych ludzi i Eucharystia, której przewodniczy Ksiądz Biskup.

 

To doskonały czas na poznanie się, rozmowy i ubogacenie różnymi charyzmatami i darami, jakie otrzymujemy od Boga. A do tego możliwość rozwinięcia umiejętności podczas różnych form warsztatowych, jakie proponujemy już od kilku lat.

 

 

KONKURS APOSTOŁA

 

Chcesz zagłębić się w lekturę Pisma Świętego lub Katechizmu Kościoła Katolickiego? A może poznać lepiej św. Wincentego Pallottiego? Weź udział w Konkursie Apostoła. Masz możliwość zaangażować Twoją wspólnotę i wygrać ciekawe nagrody.

 

Jesienią rozpoczyna się edycja we wspólnotach miejscowych, a przed wakacjami finał w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie. Konkurs Apostoła wnosi wiele dobra we wspólnoty biorące w nim udział. Łączy w sobie takie wartości jak: wspólnota, przyjaźń, dobra zabawa, integracja. Do wzięcia w nim udziału zapraszamy wspólnoty przyparafialne i szkoły.
 

 

CZUWANIA W CZĘSTOCHOWIE

 

Dla wytrwałych i czcicieli Matki Bożej proponujemy nocne czuwania w Częstochowie. W Wielkim Poście (najczęściej w marcu) warto wybrać się na skierowane głównie do maturzystów Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów. Jesienią (najczęściej w październiku) zapraszamy na Pallotyńskie Czuwanie Młodych.

 

Częstochowa jest miejscem docelowym. Spotkania przebiegają podobnie. W sobotę popołudniu gromadzimy się w Dolinie Miłosierdzia, a wieczorem udajemy się na Jasną Górę. Każde ze spotkań ma konkretny temat oraz zaproszonych gości. Całość przeplatana jest wspólną modlitwą, integracją, a uwieńczeniem jest zawsze Eucharystia. Na spotkaniach zawsze gromadzi się kilkaset osób.

 

 

WEEKENDY DLA MŁODYCH

 

Czas dla Ciebie, jeśli chcesz się wyciszyć, pomyśleć, odpocząć. W trakcie weekendu jest chwila na modlitwę, odpoczynek, wysłuchanie konferencji, sakramenty, sport. Zaproszeni goście dzielą się swoją wiedzą, słuchają problemów, pomagają młodym w wyborze drogi życiowej, rozeznaniu zawodu, powołania. Nad całością czuwa duszpasterz, który jest do Twojej dyspozycji. Jeśli masz taką potrzebę pisz na adres ośrodka, a poinformujemy Cię o najbliższym weekendzie.

 

 

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY

 

Czas doskonałego wniknięcia we własne życie. Możesz zatrzymać się na chwilę, odetchnąć od codzienności i spojrzeć z dystansu na samego siebie. Wiele można zmienić i ustabilizować we własnym życiu. Jest to doskonała okazja do odkrywania jak wiele jest w nas dobra, które można wykorzystać w pracy dla siebie i drugiego człowieka.

 

 

PIELGRZYMKA ROWEROWA DO CZĘSTOCHOWY

 

Na rowerze do Maryi. Pragniesz się zmęczyć, integrować, porozmawiać, pomodlić? Chcesz dobrze zastanowić się nad własną drogą życiową? Zapraszamy na Pielgrzymkę Rowerową z Ołtarzewa do Częstochowy. Doskonały czas, w którym możesz prosić Matkę Bożą o wsparcie. Trzy dni w czasie których możesz integrować się z innymi chłopakami. Jest czas na rozmowę z opiekunami. Znajdzie się także chwila na zwiedzanie, odpoczynek i ciszę.

 

 

PALLOTYŃSKI RAJD ROWEROWY

 

Radość podróżowania rowerem! Zwiedzanie ciekawych miejsc Polski! Integracja w męskiej grupie! Sportowe zmagania! Chwile wypoczynku! Te liczne atrakcje, które Cię czekają w wakacje. Weź udział w rajdzie rowerowym, który będzie doskonałym przeżyciem i radosnym zmaganiem. Będzie także chwila odpoczynku, by zregenerować siły i doświadczyć ciszy.

 

 

PIELGRZYMKA WARSZAWSKA 17-STKI

 

Masz możliwość kroczenia w „17-stkach” Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickiej. To czas spotkania z Bogiem, ze sobą samym, z drugim człowiekiem! Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Idźcie i głoście”

 

Możesz wędrować w 18 grupach, które tworzą cztery legiony określone różnymi kolorami. Grupy różnią się nie tylko barwami, ale także duchowością. Grupą czarno–białą opiekują się Chrystusowcy; natomiast w barwach dawnej flagi rwandyjskiej, czyli czerwonym, żółtym i zielonym idą już po raz 29 pątnicy ofiarujący swój trud za misje i misjonarzy, biało-błękitną opiekuje się Duszpasterstwo Powołań „Apostoł”. Jest jeszcze 15 innych grup, które będziesz mógł odwiedzić na trasie pielgrzymki. Wybór grupy należy do Ciebie.

 

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017