Konkurs Apostoła 2020

Drodzy młodzi, katecheci i duszpasterze!
 
Wszystkich sympatyków religijnych zagadnień, jak również stałych uczestników Konkursu Apostoła, zapraszamy na kolejną jego odsłonę. Celem konkursu jest poznanie Ewangelii, nauki Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz sylwetki różnych świętych i błogosławionych. W centrum naszych zmagań będzie zawsze osoba Jezusa. W ten wysiłek dla Jezusa wpisuje się m.in. zdrowa rywalizacja, zarówno intelektualna, jak i sportowa (podczas finału) oraz budowanie wspólnoty i przyjaźni.
 

Zakres tematyczny

W XXIII edycji Konkursu Apostoła proponujemy następujący zakres tematyczny: Ewangelia według św. Jana, Dzieje Apostolskie i biografia Heleny Kmieć. Ta ostatnia to postać pod wieloma względami wyjątkowa. Wykorzystała swoją młodość, jak najlepiej służąc Bogu i innym ludziom. Wyjechała na misję do Boliwii. W Cochabamba jako wolontariuszka służyła swoja pomocą siostrom służebniczką dębickim, w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci. Tam też, 24 stycznia 2017 roku, Helena poszła do nieba.
 

Etapy

Pierwszy etap konkursu odbędzie się we wspólnotach miejscowych, w dniach 1 stycznia – 14 lutego 2020 roku. Na finał zapraszamy 13 czerwca 2020 roku do Ołtarzewa. Uczestnicy będą walczyć o tytuł NAJLEPSZEGO APOSTOŁA 2020 ROKU (w poszczególnych kategoriach wiekowych).
 

Rejestracja

Rejestracja za pomocą karty zgłoszeń od 1 do 30 grudnia 2019 roku. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: biuro@centrumapostol.pl
Wszyscy, którzy zarejestrują się w odpowiednim czasie, otrzymają (drogą mejlową) niezbędne informacje dotyczące konkursu (materiał źródłowy oraz pytania do I etapu).
 
Organizatorem konkursu jest Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” Prowincji Chrystusa Króla i Ośrodek Duszpasterstwa Powołań Prowincji Zwiastowania Pańskiego.
 
Wkrótce więcej informacji
 
Pozdrawiamy
ks. Rafał Czekalewski SAC, dyrektor Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł”
ks. Kamil Wolan SAC, dyrektor Prowincjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Powołań

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017