A Ojca Mateusza, jeszcze nie widzieli… Postulat 2018

Minęła połowa miesiąca, jak 16. kandydatów do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego obu polskich Prowincji, przekroczyło mury pallotyńskiej Wspólnoty w Sandomierzu. W taki oto sposób, w historii Stowarzyszenia, rozpoczęliśmy kolejny Postulat. Chętni, by być pallotynem, pochodzą z różnych stron naszego kraju. Po raz pierwszy formację w Polsce odbywa Koreańczyk – Paulino, który wcześniej przez rok uczył się języka polskiego w Seulu, a ostanie dwa miesiące uczęszczał na intensywny kurs w Warszawie.
 
Urokliwe miejsce sandomierskiego Wieczernika, sprzyja zarówno wzroście sfery duchowej, jak i ludzkiej. Prawdą jest, że jesteśmy w tym samy mieście, co słynny-filmowy Ojciec Mateusz, ale jak do tej pory, nie było okazji do wzajemnego poznania. Oczywiście nie tracimy nadziei. Ten fakt nie jest powodem naszych zmartwień, gdyż drzwi domu Postulatu nie zamykają się przed gośćmi i to nie tylko z tzw. „pallotyńskiego świata”. W ramach braterskiego spotkania, kandydatów odwiedzili Księża Prowincjałowie – Zenon Hanas oraz Adrian Galbas, dzieląc się doświadczeniem naśladowania Jezusa na wzór Ojca Założyciela – św. Wincentego Pallottiego. Poza tym, w obecności warszawskiego Prowincjała i Wiceprowincjała – Waldemara Pawlika, postulanci mieli możliwość rozmowy z pierwszym pallotynem z Kolumbii, ks. Diego Andrés Herdera Gutierrez. To jeszcze nie koniec listy osób, którzy swoją obecnością ubogacili Wspólnotę Postulatu. Przy jednej z okazji, pojawił się Pasterz diecezji sandomierskiej – bp Krzysztof Nitkiewicz, dzieląc się spostrzeżeniami funkcjonowania duszpasterstwa powołań. Kończąc wizytę w pallotyńskim domu, zapewnił o swojej modlitwie za powołanych i ich formatorów. Środowe przedpołudnie uroczystości Wniebowzięcia NMP, wypełniła konferencja na temat Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, którą przygotowała i poprowadziła pallotynka – s. Monika Cecot.
 
Postulanci i ich formatorzy, z każdej strony doświadczają wiele dobra. Począwszy od przełożonego domu – ks. Grzegorza Dudka, ks. Mariusza Zakrzewskiego, spowiednika i ojca duchownego tegorocznego postulatu – ks. Tadeusza Pawłowskiego, a skończywszy na parafianach oraz ks. Pawle Zieji i jego rodzinie, którzy podjęli nas na plenerowej, integracyjnej rekreacji. Co przyniesie druga połowa miesiąca? Czas pokaże, na pewno się o tym dowiecie, w kolejnej relacji.
 
Pozdrawiamy z Sandomierza i prosimy o pamięć w modlitwie.
ks. Rafał Czekalewski SAC, Dyrektor Postulatu Prowincji Chrystusa Króla
ks. Kamil Wolan SAC, Dyrektor Postulatu Prowincji Zwiastowania Pańskiego
al. Paweł Zajcew SAC

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017