„Razem z Józefem Oblubieńcem NMP” – Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów

Okazało się, że nawet nagłe załamanie pogody nie przeszkodziło młodzieży w dotarciu na spotkanie w Częstochowie. W Pallotyńskim Czuwaniu Maturzystów w dniach 17-18 marca 2018 r., w Dolinie Miłosierdzia i na Jasnej Górze, uczestniczyło ponad 350 osób. Za patrona tego wydarzenia obrano św. Józefa Oblubieńca NMP, który pokazuje jak należy wypełniać wolę Boga w życiu. Ten Święty wyjaśnia co to znaczy być odpowiedzialnym, mężnym i roztropnym człowiekiem.
 
Modlitwą przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w szczególny sposób zostali ogarnięci tegoroczni maturzyści, aby przy współpracy Ducha Świętego, czerpiąc z daru mądrości, dobrze rozeznali życiowe powołanie. Animację muzyczną w czasie czuwania poprowadziła Wspólnota „Guadalupe” z Lublina, a koncert w jasnogórskiej kaplicy św. Józefa, zagrał polski raper Anatom – Jakub Nowak. Konferencję na temat roli św. Józefa w życiu Maryi i każdego człowieka, wygłosił ks. Andrzej Jasnos – kapłan diecezji tarnowskiej. Czuwanie zakończyło się Eucharystią, której przewodniczył ks. wiceprowincjał Waldemar Pawlik SAC, a homilię wygłosił ks. prowincjał Adrian Galbas SAC.
 
Słowa podziękowania kierujemy do osób, które wniosły swój wkład w tegoroczne czuwanie. W pierwszej kolejności jesteśmy wdzięczni licznie zebranej młodzieży oraz ich duszpasterzom przybyłym z: Chełmna (Katolickie Liceum i Gimnazjum) z ks. Krzysztofem Freitagiem; Częstochowy, Kutna z ks. Kazimierzem Radzikiem; Lublina (Pallotyńskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące) z ks. Tomaszem Makarewiczem; Łodzi z ks. Krzysztofem Prausą; Ołtarzewa z ks. Krzysztofem Pietrzykiem; Ostrołęki z ks. Robertem Kaimem; Otwocka z ks. Marcinem Przywarą; Poznania z ks. Dariuszem Żebrowskim i ks. Tomaszem Bussym; Radomia z ks. Przemysławem Brodowskim; Sosnowca z kl. Dawidem Pindlem, Ząbkowic Śląskich z br. Rafałem Zajdowiczem. Spotkanie w Dolinie Miłosierdzia nie miałoby takiej scenerii, gdyby nie życzliwość rektora częstochowskiej wspólnoty – ks. Zdzisława Szmeichela, za którą wyrażamy wdzięczność. Swoją obecność na spotkaniu zaznaczyli również klerycy z Grupy Powołaniowej Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie.

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017