Pallotyńskie Spotkanie Młodych 2017

„O Matko – najprostsza droga do Boga” pod takim hasłem odbyło się w dniach 25-26 sierpnia 2017 r. w Ołtarzewie 10. Pallotyńskie Spotkanie Młodych. „Chcemy, aby zawołanie O Matko, którego tak często używamy, przybliżało nas do Matki Bożej, a przez Nią do Chrystusa” – tłumaczył ks. Kamil Wolan SAC. Spotkanie zgromadziło młodzież z Polski i z zagranicy.
 
W tym roku konferansjerami spotkania byli uczestnicy warsztatów medialnych PSM – Michał Błaszczak oraz al. Dominik Gaładyk SAC. W zawiązaniu wspólnoty pomógł wodzirej Patryk Słowiński, który porwał młodych do tańca. Pierwszego dnia odbyły się dwa koncerty: zespołu Laudans z Mińska (Białoruś), który zagrał pieśni do słów ks. Jana Twardowskiego oraz św. Jana Pawła II oraz gwiazdy wieczoru – rockowego zespołu Rock And Fire. W centrum pierwszego dnia była Eucharystia, a jego zwieńczeniem adoracja Najświętszego Sakramentu i uwielbienie Jezusa Eucharystycznego, poprzedzone świadectwem Andrzeja Moszczyńskiego. W modlitwie towarzyszyła Pallotyńska Diakonia Muzyczna pod dyrekcją ks. Radosława Wileńskiego SAC, która zapewniała oprawę muzyczną podczas całego spotkania. Drugi dzień rozpoczął się od jutrzni, po śniadaniu młodzi wysłuchali świadectwa Mariusza Czerniewicza o poszukiwaniu prawdziwego szczęścia i spełnienia w życiu. Zakończeniem 10. Pallotyńskiego Spotkania Młodych była Eucharystia, której przewodniczył ks. Zenon Hanas SAC, przełożony prowincjalny Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Wyjątkowym gościem spotkania był ks. Józef Lasak SAC – wicegenerał Księży Pallotynów z Rzymu.
 
Dzięki uczestnikom warsztatów medialnych, w tym szczególnie ks. Łukaszowi Gołasiowi SAC i ks. Przemysławowi Krakowczykowi SAC spotkanie było transmitowane na antenie radia Pallotti.FM oraz Telewizji Misericordia. Wszystkim uczestnikom tegorocznego Pallotyńskiego Spotkania Młodych i poprzedających je warstatów, jak również tym którzy śledzili nas poprzez media, bardzo dziękujemy za wspólnotę wiary. Jest nam niezmiernie miło, że byliście i zapraszamy za rok!

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017