„Oblubieniec jest z nami” – PSM 2018

W dniach 2-7 lipca w Ołtarzewie po raz jedenasty miało miejsce Pallotyńskie Spotkanie Młodych. Odbywało się ono w trzech etapach: warsztaty (poniedziałek-środa), rekolekcje ewangelizacyjne (czwartek-piątek) oraz finał (piątek-sobota).
 
Warsztaty medialne prowadzili: ks. Łukasz Gołaś SAC (dyrektor studia Pallotti.FM w Krakowie), ks. Przemysław Krakowczyk SAC (dyrektor studia Pallotti.FM w Warszawie) wraz z ekipą Pallotyńskiej Grupy Medialnej: Kuba Rutkowski, Marek Jucha, Sławek Jankowski, s. Monika Cecot SAC. Natomiast warsztaty muzyczne: ks. Radosław Wileński SAC, Hubert Kowalski oraz ks. Dariusz Smolarek SAC.
 
W czwartek rozpoczęły się rekolekcje prowadzone przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji wraz z ks. Krzysztofem Kralką SAC. Głosili oni kerygmat oraz dawali świadectwo. Tematem spotkań było: „Nowe życie w Jezusie”. Wszystko odbywało się w klimacie wspólnej modlitwy i uwielbienia.
 
Finał PSM rozpoczął się po południu, o godz. 17.00 Mszą Świętą, której przewodniczył bp Damian Muskus z Krakowa. Ksiądz Biskup zachęcał nas w swojej homilii, by iść odważnie za Jezusem i budować Kościół otwarty na każdego człowieka. Wieczorem była okazja do uwielbiania Pana poprzez taniec oraz śpiew. Odbyła się też adoracja połączona z modlitwą uwielbienia animowana przez uczestników warsztatów muzycznych. W sobotnie przedpołudnie był czas na świadectwa. Wysłuchaliśmy słów p. Bartosza Linka – męża, ojca i świeckiego ewangelizatora. Pan Bartosz mówił o tym, jak ważne jest w życiu, by wszelkie decyzje podejmować wraz z Jezusem i na nim budować swoje życie oraz życie swojej rodziny. W południe miała miejsce Msza Święta, której przewodniczyli pallotyńscy prowincjałowie: ks. Adrian Galbas SAC i ks. Zenon Hanas SAC. Ks. Adrian, nawiązując do Ewangelii z dnia, w homilii powiedział, abyśmy pamiętali, że od momentu chrztu jesteśmy wciąż na weselu. „Oblubieniec jest z nami” dlatego powinniśmy być radośni i dzielić się tą radością ze sobą nawzajem. Zachęcał również byśmy nigdy nie pozwolili nikomu i niczemu „zabrać sobie Oblubieńca – Jezusa”.
 
Natalia Morawska Bielsko-Biała oraz uczestnicy warsztatów medialnych PSM 2018

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017