O nas

Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” to nowa inicjatywa, która zrodziła się tuż przed wakacjami 2017 roku z połączenia dwóch duszpasterstw: Pallotyńskiego Ośrodka Powołań „Apostoł” i Duszpasterstwa Ruchu Światło-Życie należących do Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla w Polsce. Sięgając do metod duszpasterstwa wypracowanych przez lata pośród dzieci, młodzieży i powołanych, wzbogaciliśmy je o aktualny model formacyjny w duchu nowej ewangelizacji. Łączymy tradycję z nowoczesnością.

 

Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” to środowisko młodych ludzi z różnych wspólnot i grup (Przyjaciele Oblubieńca, Wieczernik, Pallotyńska Diakonia Muzyczna, Oaza, ministranci, lektorzy itd.), z kraju i z zagranicy. Jesteśmy przystanią dla wszystkich młodych osób, niezależnie od drogi jaką chcą iść przez życie: czy to w małżeństwie, w kapłaństwie, w życiu konsekrowanym czy w pojedynkę. Wciąż czekamy na nowe osoby. Podczas naszych spotkań chcemy rozwijać w sobie postawę dobra skierowaną na każdego człowieka. Inspiracje czerpiemy z duchowości pallotyńskiej, dlatego razem uczymy się współpracy, odpowiedzialności, dostrzegania i realizowania wartości chrześcijańskich. Nasza formacja w nurcie nowej ewangelizacji ma pomóc w duchowym rozwoju, by ożywić w sobie wiarę, rozpalić miłość i zjednoczyć wysiłki. Nie ukrywamy, że zależy nam tym, by dobrze przeżyć nie tylko młodość, ale całe życie. A wszystko to dzięki Jezusowi i z myślą o Nim.

 

Nasza siedziba

 

Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” znajduje się niedaleko Warszawy, a dokładnie w Ołtarzewie – w jednej z dzielnic Ożarowa Mazowieckiego, w bliskim sąsiedztwie Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów. Ołtarzew więc będzie głównym miejscem wielu wydarzeń i spotkań organizowanych przez nasze centrum. Jeśli chciałbyś się spotkać, porozmawiać, przeżyć chwile skupienia lub po prostu wypocząć to serdecznie zapraszamy. Na naszej stronie, jak również na Facebooku znajdziesz szereg informacji na temat naszej działalności, a także możliwości zaangażowania w różnego rodzaju inicjatywy młodzieżowe.

 

Dyrektor Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł”

 

Nazywam się Rafał Łukasz Czekalewski i jestem pallotynem. Tak się składa, że pochodzę z Ożarowa Mazowieckiego, dokładnie z tego, w którym znajduje się Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł”. Po zdaniu egzaminu maturalnego w 2003 roku wstąpiłem do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, Pallotynów. Studia teologiczne odbyłem w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów w Ołtarzewie. Święcenia kapłańskie przyjąłem 15 maja 2010 roku z rąk abp. Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, by od 25 sierpnia tego samego roku podjąć pracę w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Radomiu.

 

Po trzech latach pracy w Radomiu decyzją Wyższego Przełożonego Prowincjalnego zostałem skierowany do Lublina, aby rozpocząć studia z katechetyki na Wydziale Teologii KUL Jana Pawła II, które zwieńczyłem doktoratem 1 grudnia 2017 roku. W pracy doktorskiej badałem wpływ katechezy parafialnej na religijność kandydatów do bierzmowania. Od dnia 1 sierpnia 2017 roku moim nowym miejscem zamieszkania jest Ołtarzew, a zadaniem współpraca z młodymi ludźmi poprzez Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł”.

 

Witam i pozdrawiam Cię serdeczne.
Zapraszam do Ołtarzewa!

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017