Jesteście ożywczym deszczem suchej ziemi Kościoła – Postulat 2019

W pallotyńskim kalendarzu, sierpień kojarzy się nie tylko z wakacyjnymi oazami, pieszymi i rowerowymi pielgrzymkami do sanktuariów maryjnych, czy spotkaniem dla młodych. Od dobrych kilku lat, ten miesiąc zarezerwowany jest także dla Postulatu obu Polskich Prowincji Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.
 
Dokładnie 1 sierpnia, tuż po godzinie 17:00, mury częstochowskiej Wspólnoty w Dolinie Miłosierdzia przekroczyło 9 z 11 zgłoszonych kandydatów – ostatni dojedzie w drugiej połowie sierpnia. Wydawałoby się, że to już wszyscy, ale ku uciesze wielu, chętnych wciąż przybywa z różnych stron nie tylko Polski, ale też z Ukrainy i Białorusi. Oficjalne rozpoczęcie „pierwszego spotkania ze Stowarzyszeniem”, dokonano podczas Mszy św. w kaplicy św. Józefa, pod przewodnictwem ks. Rafała Czekalewskiego. W słowie ks. Kamila Wolana, skierowanym do powołanych można było usłyszeć, że każdy z nich jest „ożywczym deszczem dla suchej ziemi Kościoła”; ale by móc ożywiać innych, trzeba samemu zanurzyć się w modlitwie, która daje prawdziwe życie. Stąd też na zakończenie Mszy św. kandydaci otrzymali różaniec z wizerunkiem św. Wincentego Pallottiego, jako narzędzie do wypraszania łask dla siebie i wspólnoty. Ujmujące miejsce częstochowskiej Doliny Miłosierdzia – szczególnie nowego kościoła, wypełnionego mozaiką o. Marco Rupnika SJ – sprzyja rozpoznaniu i upewnieniu się, co do pallotyńskiego życia, by następnie w wewnętrznej wolności móc je realizować.
 
Postulanci i ich formatorzy, z każdej strony doświadczają wiele dobra. Począwszy od przełożonego domu – ks. Zdzisława Szmeichla SAC, współbraci, sióstr zakonnych, a skończywszy na pielgrzymach odwiedzających Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
 
Pozdrawiamy z Częstochowy i prosimy o pamięć w modlitwie.
 
ks. Rafał Czekalewski SAC, dyrektor Postulatu Prowincji Chrystusa Króla
ks. Kamil Wolan SAC, dyrektor Postulatu Prowincji Zwiastowania Pańskiego
al. Paweł Kozłowski SAC

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017