Eucharystia daje życie. Pallotyńskie Czuwanie Młodych 2019

W ostatni weekend października, już tradycyjnie, w Częstochowie odbyło się czuwanie młodzieży z placówek pallotyńskich. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” i Prowincjalny Ośrodek Duszpasterstwa Powołań. Uczestniczyło w nim ponad 300 osób z całej Polski wraz z licznymi księżmi pallotynami z obu prowincji, co wskazuje na duże zainteresowanie spotkaniem wśród Współbraci. Za animację muzyczną odpowiadała schola młodzieżowa z parafii pw. Ducha Świętego w Otwocku. We Mszy św. kończącej wzięli udział obaj Prowincjałowie, ks. Zenon Hanas SAC i ks. Adrian Galbas SAC.
 
Czuwanie rozpoczęło się w sobotę o godz. 17.00 powitaniem i modlitwą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Dolinie Miłosierdzia, uświetnionym (ukończonymi w ponad połowie) mozaikami autorstwa o. Marko Rupnika SI. Następnie, po posiłku na świeżym powietrzu (warto odnotować wyjątkowo piękną pogodę) uczestnicy udali się do Kaplicy św. Józefa pod Jasną Górą, gdzie wzięli udział w koncercie zespołu Pathlife. O 21.00 wszyscy byli już przed ikoną Cudownego Obrazu, na Apelu Jasnogórskim, po którym rozpoczęło się właściwe czuwanie. Krótką konferencję nawiązującą do głównego tematu tego wydarzenia wygłosił ks. Rafał Sorkowicz SChr. O północy wzięliśmy udział we Mszy św., której przewodniczył ks. Zenon Hanas SAC, kazanie zaś wygłosił ks. Adrian Galbas SAC. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy udali się w drogę powrotną, umocnieni spotkaniem z Eucharystycznym Chrystusem i z Jego Matką.
 
kl. Michał Jaworowski SAC
 

Drodzy Współbracia!

Słowa podziękowania i szacunku kierujemy do osób, które w jakikolwiek sposób wniosły wkład w jesienne spotkanie. W pierwszej kolejności jesteśmy wdzięczni licznie zebranej młodzieży oraz ich opiekunom przybyłym z:
– Bielska-Białej z ks. Sławomirem Maiznerem
– Chełmna (Katolickie Szkoły) z ks. Dawidem Piwowarskim
– Częstochowy z ks. Karolem Burbanem
– Kielc z ks. Wojciechem Winkiem
– Kisielic z ks. Damianem Nykiem
– Kutna z ks. Kazimierzem Radzikiem
– Lublina (Parafia i Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego) z ks. Sebastianem Rolką i ks. Rafałem Machłajewskim
– Otwocka z ks. Marcinem Przywarą
– Ożarowa Maz. z ks. Markiem Tomulczukiem i s. Karoliną Krakowską
– Poznania z ks. Przemysławem Budzińskim, s. Reginą i s. Kamilą
– Radomia z ks. Tomaszem Kotulskim
– Sandomierza z ks. Marcinem Majewskim
– Sierpca z ks. Robertem Kaimem
– Sosnowca z ks. Szymonem Pakułą
– Wadowic „Szkoła na Kopcu” z ks. Jackiem Jezierskim
– Zakopanego z ks. Marcinem Bieniaszem
– Ząbkowic Śląskich z p. Jadwigą Jasek.
W czuwaniu wzięły udział siostry z różnych zgromadzeń: służebniczki śląskie, służki, franciszkanka misjonarka Maryi i szensztackie.
 
Spotkanie w Dolinie Miłosierdzia nie miałoby takiej scenerii, gdyby nie życzliwość Rektora wspólnoty częstochowskiej – ks. Zdzisława Szmeichela, za którą wyrażamy wdzięczność. Swoją obecność na spotkaniu zaznaczyli również kl. Tomasz Stawicki i kl. Michał Jaworowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie. Do zobaczenia na kolejnym czuwaniu nie tylko dla maturzystów.
 
Z pozdrowieniem
ks. Rafał Czekalewski SAC, dyrektor Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł”
ks. Kamil Wolan SAC, dyrektor Prowincjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Powołań

ul. Kilińskiego 20, 05-850 Ożarów Mazowiecki
+48 516-163-501, biuro@centrumapostol.pl
/Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł
Prawa autorskie © Apostoł 2017